***MouseBreaker***
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
***MouseBreaker***

Hoşgeldiniz ! ...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

'ARABESK' MASAYA YATIRILDI

YazarMesaj
Inflexible

Inflexible

'ARABESK' MASAYA YATIRILDI Empty
MesajKonu: 'ARABESK' MASAYA YATIRILDI   'ARABESK' MASAYA YATIRILDI Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 12:05 pm

Beyazıt Öztürk ve Kıraç Haberleri'>Güven Kıraç 10 Ocak Perşembe günü, "Arabesk" konusunu konuşmak üzere, şarkı sözü yazarı Ahmet Selçuk İlkan, Ferdi Tayfur, belgesel fotoğrafçısı Haluk Çobanoğlu, Nihat Doğan, Linet ve sosyolog Prof. Dr. Nilüfer Narlı'yı konuk ettiği program ilgi çeken konuşmalara sahne oldu.

Ahmet Selçuk İlkan, Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses'e seslendi!

Ahmet Selçuk İlkan'dan Orhan Gencebay'a bir dörtlükle seslendi:

Bence sendin tek kral alemde kral varsa

Nerden çıktı Popstar, nedir bu alaturka?

Kırdın bak gönülleri bir tek reyting uğruna

Hatasız kul olmazmış batsın artık bu dünya

Daha sonra da Müslüm Gürses'e seslendi:

Ne güzeldi seninle bir sevdayı yaşamak

O sevdayı yürekte jiletle parçalamak

Küstürdün rakıları, küstürdün şarapları

Nerden çıktı be baba kola içip "bırrr"lamak?

"TRT'nin o dönem bizi yasaklamasına hak veriyorum…"

Kıraç Haberleri'>Güven Kıraç'ın Ferdi Tayfur'a "Eskiden TRT'de yasaklıydınız. O dönemlerde ne hissediyordunuz?" sorusunu Tayfur, "TRT'nin o dönem bizi yasaklamasına hak veriyordum. Orası bizim müziğe açıldığı an, gerek torpilliler, gerek sazını kapan, Unkapanı'na hücum edenler; TRT'nin kapsına hücum edecekti. O yüzden hak veriyorum. Ama yılbaşı ve bayramlarda çıkabiliyorduk." diye cevapladı.

Kıraç'ın "Acaba bu sizi daha mı büyüttü?" sorusuna Tayfur, "Büyütmek değil ama belki de bizi daha da kamçıladı. Beste yaparken daha dikkat etmişizdir" dedi.

"Jiletlenme olayı benim konserimde olmadı"

Beyaz Öztürk'ün konserlerde kendini jiletleyenler ve sahneye atlayanlarla ilgili sorusuna Ferdi Tayfur, "Sahneye atlayanlar onlar başka bir olay. Sevmek, dokunmak istemek… Ben de jiletlenme olayı olmadı. Kendini jiletleyenler benim dinleyicilerim arasında yok. Sadece bir kere

1979'da İzmir Fuarı'ndayken bir jiletleme olayı oldu. Ben 'ben buraya konser vermeye geldim, şarkı söylemeye geldim bunu görürsem bir daha çıkmam' dedim. Bir daha da bende böyle bir olay tekrarlanmadı." diye cevap verdi.

Yeni babalar var mı? Nihat Doğan: "Bayrağı ben devraldım"

Beyaz'ın Nihat Doğan'a yönelttiği "Siz kendinizi "Baba" yerine koyuyor musunuz? Yeni babalar biziz diyebiliyor musunuz?" sorusunu "Tabii ben yeni jenerasyon olarak bayrağı benim devraldığımı söylüyorum." diye yanıtladı.

Ahmet Selçuk İlkan'dan Nihat Doğan'a 'Yerinde olsam susarım!'

Müslüm Gürses'in bir reklamda oynaması ve Orhan Gencebay'ın ise yarışma programı jüriliği yapması üzerine Ferdi Tayfur, "Onların yaptıkları yadırganmasın" dedi.

Ahmet Selçuk İlkan programda okuduğu dörtlükler için, "Ardından gelecek sözden çekinmem. İkiyüzlü olmayı sevmem" deyince Nihat Doğan'dan "Bence ağır konuşuyorsun" diye bir tepki geldi.

Bunun üzerine Ahmet Selçuk İlkan, "Sen tv'lerde nelerden konuşuyorsun günlerdir. Ben Nihat'ın yerinde olsam; susarım… Orhan Gencebay'a laf söyletmeyen İbrahim Tatlıses'e de laf söylemez" dedi.

'ARABESK' MASAYA YATIRILDI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-